Szkolne Mistrzostwa Drużynowe w Szachach

W dniach 12,13 i 14 listopada 2014 roku w siedzibie Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli odbyły się zawody drużynowe rozgrywki zorganizowane przez 
ZW Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie
w szachach.

Współorganizator Mistrzostw  
Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddział 
w Przemyślu

Przy wręczeniu dyplomów uczestniczył 
Pan Piotr Pilch Wicedyrektor PCEN

Drużynę ZSEiO reprezentowali: Hyża Adam 4t, Pawłowski Daniel 4t, Obszarny Bogusław 1u oraz Janzer Sylwia 2b

ZOBACZ WYNIKI

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

PAMIĄTKOWE ZDJĘCIA


Dodane przez Bartłomiej Wołoszyn dnia 15-11-2014.

Zobacz komunikat końcowy

Skład reprezentacji ZSEiO w piłce ręcznej chłopców w roku szkolnym 2014/2015

1.Bocul Rafał 1w
2.Rajpold Wojciech 1w
3.Wilczyński Jakub 1t
4.Buksa Bartek 1t
5.Kurek Hubert 1u
6.Obszarny Bogusław 1u
7.Koralewicz Mateusz 1u
8.Żółtowski Norbert 1u
9.Pankiewicz Bartłomiej 1a
10.Majka Wiktor 1y
11.Gardy Kamil 2f
12.Pisarski Łukasz 2f
13.Lew Kamil 2t
14.Skawina Karol 4t

GRATULUJEMY

Dodane przez Bartłomiej Wołoszyn dnia 13-11-2014.

svNa ten dzień uczniowie klas pierwszych czekali z niecierpliwością. I doczekali się. 3 listopada ,w naszej szkole odbył się tradycyjnie konkurs pt:,Jak Cie widzą,tak cię piszą' . Klasowi aktorzy pod czujnym okiem swoich wychowawców, przygotowali scenki na temat dobrego wychowania. Także artyści mogli pokazać savoir vivre okiem malarza. Picasso z pewnością byłby dumny z tych uczniowski prac, podobieństwo stylów okazało się uderzające. Panie nauczycielki:Agnieszka Horbaczek i Monika Fedko-Baziak przygotowały dla uczniów nie lada wyzwanie - szereg podchwytliwych zadań i pytań, które miały zweryfikować wiedze uczniów o dobrym wychowaniu oraz stan ducha i umysłu pierwszoklasistów, pod kątem ich przydatności dla zacnej szkolnej społeczności. Pochwalili się też kodeksem ucznia, który wszyscy będą przestrzegać. wszystkim tym popisom bacznie przyglądało się jury, które przyznawało punkty. po trudnym egzaminie na idealnego dżentelmena i damę szkoły, klasy otrzymały słodkie upominki. Słodka była też nagroda - dzień bez pytania .
Tytuł DAMY SZKOŁY  zdobyła  SARA FIEŃ z klasy 1f    sv
Tytuł GENTELMENA SZKOŁY zdobył KACPER SKŁADAN z klasy 1t 
W kategorii PLAKAT:
I miejsce   kl 1t
II miejsce  kl 1y
III miejsce kl 1f
W kategorii SCENKA TEATRALNA:
I miejsce kl 1 F
II miejsce kl 1 b
IIImiwjsce kl 1t/1u
W kategorii KODEKS KULTURALNEGO UCZNIA 
I miejsce  kl 1y
 
Organizatorzy konkursu: Agnieszka Horbaczek i Monka Fedko - Baziak
Aleksandra Kurasz

Dodane przez Krzysztof Wanat dnia 13-11-2014.

debata29 października 2014 r. o godz. 10:00 w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, a dokładnie w auli w Kolegium Wschodnim Uczelni odbyła się debata przedwyborcza startujących w wyborach samorządowych kandydatów na stanowisko prezydenta Przemyśla.  

Spotkanie pod hasłem „Przemyśl – miasto dla młodych?” zostało zorganizowane przez Instytut Socjologii PWSW w Przemyślu wraz z Kołem Naukowym Studentów Socjologii IS PWSW, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły klas 3b i 4y.

W debacie uczestniczyło aż ośmiu kandydatów na prezydenta miasta Przemyśl. Całe spotkanie rozpoczął przemówieniem dr hab. inż. Krzysztof Knapik - prof. PWSW, a następnie prowadzący tego zebrania wyjaśnił program i sposób, w jaki będzie przebiegać debata oraz przedstawił każdego z kandydatów w kolejności alfabetycznej: Wojciecha Błachowicza, Jana Błotnickiego, Władysława Bukowskiego, Roberta Chome, Artura ‘’Asterixa” Gerule, Mirosława Majkowskiego, Rafała Oleszka i Błażeja Wilka.

Debata została poprowadzona przez trzech wykładowców PWSW i podzielona na trzy bloki tematyczne: Rynek pracy i edukacja, Systemy bytowe, Rozrywka i kultura. Do każdego bloku była wyświetlana prezentacja multimedialna, z którą musieli zapoznać się kandydaci, a następnie każdy z nich w kolejności alfabetycznej mając czas wynoszący 2 min musiał przedstawić swoją wizję i plany wyborcze z nim związane. Nad porządkiem czasu czuwali prowadzący wykładowcy.

Następnie przyszedł czas, w którym swoją możliwość zadawania pytań kandydatom miała młodzież zgromadzona w auli poprzez wcześniejsze zgłoszenie się przez podniesienie ręki.

Wśród pytań znalazły się m.in.:, W jaki sposób kandydaci chcą przyciągnąć do Przemyśla kapitał zagraniczny, aby dać pracę młodym? Jak inwestować, aby nie zadłużać miasta? Pomysły na regres demograficzny? Czy znajdą się fundusze na realizację projektu sali gimnastycznej w I LO? Czy powinna być w Przemyślu darmowa komunikacja miejska?

Po tej części spotkania przyszedł czas na zadawanie pytań przez media zgromadzone w auli. Jedno z nich przyszło do dziennikarzy drogą mailową.

Kandydaci zapytani o zorganizowanie w Przemyślu festiwalu gejów i lesbijek niemal jednogłośnie nie wyraziliby zgody. Wyjątkiem jest Artur Gerula, który widziałby "taką ewentualność pod warunkiem zachowania reguł przyzwoitości’’oraz Rafał Oleszek, który twierdzi, "że prezydent musi działać z godnie z literą prawa i jeśli taka impreza byłaby z nią zgodna on jak i każdy inny kandydat musiałby się zgodzić na nią, gdyż osobiste przekonania prezydenta nie mogą stać na przekór praworządności.’’

Po wypowiedzeniu się każdego z kandydatów na zadane pytanie organizatorzy podziękowali wszystkim zgromadzonym i kandydatom za debatę.  Na zakończenie głoś zabrał ponownie prof. Knapik, który życzył kandydatom osiągnięcia jak najlepszych wyników w wyborach i w kilku słowach zakończył spotkanie. Kandydaci podziękowali sobie nawzajem podając sobie dłonie dając tym samym potwierdzenie, że debata przebiegła w sposób nad wyraz kulturalnie i na wysokim poziome.

Debata ostatecznie dobiegła końca o godzinie 12:15.

Jarosław Żurawski - 4Y

Dodane przez Krzysztof Wanat dnia 11-11-2014.

prymusi

Dodane przez Krzysztof Wanat dnia 30-10-2014.

POZOSTAŁE NEWSY

30-10-2014 Wizyta klasy 1a na Cmentarzu Głównym
23-10-2014 Licealiada Drużynowa Miasta Przemyśla w Szachach
22-10-2014 Indywidualne Biegi Przełajowe - Finał wojewódzki w Kolbuszowej
15-10-2014 Indywidualne Biegi Przełajowe - chłopcy
11-10-2014 Dzień Języków Obcych

..:: Archiwum wiadomości ::..

Poprawny xHTML 4.01Poprawny CSS 2.1