Dnia 22.10.2014r. w MDK w Przemyślu odbyła się Licealiada Drużynowa w Szachach.

Drużynę ZSEiO reprezentowali: Hyża Adam 4t, Pawłowski Daniel 4t, Obszarny Bogusław 1u, Podgórski Piotr 3t oraz Janzer Sylwia 2b.

ZOBACZ WYNIKI

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

PAMIĄTKOWE ZDJĘCIA

Dodane przez Bartłomiej Wołoszyn dnia 23-10-2014.

Dodane przez Robert Szkółka dnia 15-10-2014.

Po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych i znów dużo się działo...

Kilka klas miało możliwość wysłuchania bardzo interesującego wykładu w języku angielskim pt. "About the Nature of English" prowadzonego przez dr Jacka Rachwała z Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.

W tym dniu zaprosiliśmy do nas gimnazjalistów, dla których przygotowaliśmy program artystyczny ukazujący jak ważna jest znajomość języków obcych w dzisiejszym świecie, nasi młodsi koledzy mogli również sprawdzić swoją wiedzę oraz wygrać drobne nagrody odpowiadając na pytania z quizu.

Klasy drugie miały możliwość pochwalenia się znajomością języków obcych biorąc udział w szkolnym konkursie języka angielskiego i niemieckiego. Najlepiej wypadły klasy 2a i 2y zajmując pierwsze miejsca.

Wszyscy bawiliśmy się świetnie i mamy nadzieję, że pokazaliśmy jak ważne są języki obce.

Dodane przez Monika Fedko-Baziak dnia 11-10-2014.

W dniu 19.09.2014  klas II „A” oraz II „B” pod opieką p. Agnieszki Tymoczko, Moniki Fedko-Baziak i Jacka Bazaka brała udział w wystawie zorganizowanej przez Archiwum Państwowe w Przemyślu. Wystawa dotyczyła  setnej rocznicy walk o Twierdzę Przemyśl, a także przedstawiała życie Przemyśla czasach przed wojną i w trakcie działań militarnych wojennych. Miała ona na celu zapoznanie nas z życiem i kulturą tych bardzo niespokojnych, trudnych lat dla miasta. Na wystawie mogliśmy zobaczyć zdjęcia Przemyśla z tamtego okresu, zachowane w bardzo dobrym stanie rękopisy listów, dokumenty oraz inne archiwalia, które opowiadały o tym jak toczyło się życie mieszkańców miasta. Na jednym ze zdjęć można było zobaczyć jak była reglamentowana: żywność i inne artykuły użytku codziennego oraz jak zmieniały się ceny poszczególnych towarów. Na kolejnych zdjęciach można było dostrzec panoramę naszego miasta – Przemyśla oraz okolice. Wspomniane wyżej rękopisy zawierały między innymi odezwy do ludności cywilnej, listy prywatne, po których z samej estetyki pisma można było wywnioskować jak duży nacisk kładziono wtedy na kaligrafię. Udało się zachować również  bardzo dużo książek i pamiętników.

Wystawa wraz z wykładem wprowadzającym w epokę trwała łącznie dwie godziny. Po zakończonym spotkaniu każdy zadowolony udał się do domu.

Dodane przez Krzysztof Wanat dnia 10-10-2014.

POZOSTAŁE NEWSY

09-10-2014 Indywidualne Biegi Przełajowe - dziewczyny
08-10-2014 XX Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie - galeria
06-10-2014 Integracyjny Rajd Pierwszoklasistów Elektronika 2014
06-10-2014 Rejonowa liga lekkoatletyczna dziewcząt - III m awans do Finału Wojewódzkiego
29-09-2014 XX Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie

..:: Archiwum wiadomości ::..

Poprawny xHTML 4.01Poprawny CSS 2.1