Narkotykom STOP - Liderski Program Profilaktyczny

OBRAZ Projekt realizowany był pod patronatem Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii w Warszawie, Stowarzyszenia Ruch Pomocy Psychologicznej "Integracja" i Starostwa Powiatowego w Przeworsku.

Celem Programu jest edukacja uczniów - szkolnych liderów, których zadaniem było szerzenie wśród rówieśników stylu życia wolnego od środków uzależniających, uruchomienie realizowanych przez liderów młodzieżowych działań na terenie szkoły, w efekcie których nastąpi zwiększenie świadomości i aktywności młodzieży, nauczycieli i rodziców w obszarze przeciwdziałania sięganiu po środki uzależniające. OBRAZ

Nasza Grupa pod kierownictwem Pani Joanny Omachel i naszej kochanej pani pedagog Barbary Łoskarzewskiej prowadzi zajęcia z młodzieżą w szkole na temat narkotyków. Współpraca ta ma być ukierunkowana na ograniczenie negatywnych skutków spożycia narkotyków i wyeliminowanie przestępczości związanej z narkotykami. Zajęcia te są po to by podnieść świadomość na temat ryzyka związanego z zażywaniem narkotyków wśród najbardziej podatnych na zagrożenia grup, szczególnie młodzieży. Rozmawiamy na te tematy bo warto o nich rozmawiać, uświadamiamy uczniów jakie zagrożenia niesie za sobą złe towarzystwo, mówimy ze nie warto BRAĆ bo to nic nie daje.

OBRAZO narkomanii trzeba mówić jak o chorobie, która ma swoje źródło, ma swój przebieg od łatwego do wyleczenia, aż do zupełnego wyniszczenia organizmu, a w konsekwencji do śmierci . Często zdarza się że nie każdy wie co tak naprawde niesie ze sobą "ten pierwszy raz". Na tych zajeciach młodzież z naszej szkoły może mówić szczerze i otwarcie, bez żadnych obaw i konsekwencji. Nasza grupa prowadzi te zajecia z przyjemnością i zapałem sprawia nam to przyjemność i satysfakcję że choćby jedna osoba z tego zkorzystala to warto prowadzić takie zajęcia.

Monika Kowalik

Poprawny xHTML 4.01Poprawny CSS 2.1